Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Postaw na energooszczędny i nowoczesny dom

Postaw na energooszczędny i nowoczesny dom

author box img

Tomasz Hoffmann

Zaktualizowano: 8 maja 2020 08.05.2020 Czas lektury: 2min
  • Więcej poradników o ocieplaniu pianką PUR

Ponad 42412 Specjalistów od Ocieplania Pianką PUR blisko Ciebie

Zastanawiasz się, jaką formę ocieplenia wybrać? Chcesz, aby Twój dom był ciepły i komfortowy przez lata? Wybierając pianę poliuretanową, uzyskasz efektywność energetyczną, która pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Zdjęcie nr 1

Piana poliuretanowa chroni przed utratą ciepła, wycisza pomieszczenie, jest wodoszczelna, bezpieczna dla środowiska, nie uczula. Aplikowana metodą natryskową, dociera do najmniejszych szczelin, zapewniając tym samym trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne ocieplenie.

Wśród dostępnych na rynku metod ocieplania powierzchni można stwierdzić, że w przypadku wełny czy styropianu korzyści są niewielkie i krótkotrwałe. W przypadku zaś pianki poliuretanowej ogromną zaletą są widoczne tańsze koszty ocieplenia domu.

Eliminacja mostków cieplnych, które w efekcie powodują ubytek ciepła, pozwala zatrzymać ciepło zimą, a latem hamuje przedostawanie się gorąca do wewnątrz pomieszczeń.

Zastosowanie piany ma również neutralny wpływ dla człowieka, nie wywołuje reakcji alergicznych, jest tym samym przyjazna dla środowiska.

Metoda aplikacji na miejscu budowy nie wymaga transportu, pozwala na zużycie takiej ilości materiału, jaki jest potrzebny, reszta pozostaje w beczkach.

Szybkość wykonania prac to kolejna z zalet.

W zależności od wielkości ocieplanej powierzchni prace trwają od kilku do kilkunastu godzin.

Piana poliuretanowa nie jest środowiskiem sprzyjającym do życia gryzoni, jej przegryzienie jest praktycznie niemożliwe i gryzoń odchodzi z danego miejsca.

Wylana woda na powierzchnię pianki po prostu spłynie po niej.

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa nie chłonie wilgoci, zaś pianka otwartokomórkowa chłonie niewielkie ilości wody, jak i je oddaje. Struktura pianki otwartokomórkowej przypomina połączone ze sobą pęcherze powietrza, dlatego mówimy, że piana oddycha.

Poliuretan jest bardzo lekki, wzmacnia i usztywnia konstrukcję dachu, jest lżejszy od wełny!

Pianka poliuretanowa jest termoutwardzalna. Oznacza to, że pod wpływem wysokiej temperatury nie wraca do pierwotnej formy, jaką jest stan ciekły. Nie ulega też topnieniu. Następuje zwęglenie powłoki, które uniemożliwia dostęp ognia do głębszych warstw, co stanowi istotną barierę dla rozprzestrzeniania się pożaru. W wielu zastosowaniach budowlanych pianka poliuretanowa nie jest wystawiona na bezpośrednie działanie ognia. Zazwyczaj występuje w przegrodach budowlanych wraz z innymi produktami, w tym także z wyrobami określanymi jako niepalne.

Pianka otwartokomórkowa zainstalowana jako ocieplenie poddasza, pokryta płytą kartonowo-gipsową ma klasę B-s1, d0, co oznacza klasyfikację: niezapalna, niekapiąca, samogasnąca.


Opracował:
Tomasz Hoffmann
Izo-Tom Tomasz Hoffmann

Dodano: 9 maja 2020 Zaktualizowano: 8 maja 2020

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco